Cam Balkon

Raylı bir sistem içerisinde yer alan cam yapılanmanın uygun bir şekilde hareket edebilmesi ve açılıp katlanabilmesi için tasarlanan sistemler bütününe cam balkon denilmektedir. Cam balkonlarda görsel bir bütünlük vardır. Bu görsel bütünlüğün yanı sıra, oldukça işlevsel olan yapısı ve kullanışlı olmasıyla son dönemde yapılan modellemelerde bu tasarım bir adım öne çıkmıştır. Bu tasarım modelinin kendine özgü en önemli avantajlarından biri ise, insanları daha ferah ve daha geniş balkon yapılanmalarıyla buluşturmasıdır. Cam balkonlar, evinizin görsel değerini arttırdığı gibi aynı zamanda maddi değerini de arttıracaktır. Cam balkonların farklı farklı alternatifleri de mevcuttur. Geçtiğimiz yıllar içerisinde bu uygulamalar, PVC kaplama veya pimapen desteği sayesinde gerçekleştirilmekteydi. Ancak teknolojinin gelişmesi ve mimarinin ortaklaşa çalışmasıyla, cam yapılanmaların tamamen balkona dönüştürülmesi mümkün hale gelmiştir.

Cam Balkonlar Neden Tercih Edilmektedir?

Evlerde yer alan balkonları, daha kullanışlı, daha ferah ve daha konforlu bir şekilde kullanıp, bu şekilde bir balkon oluşturabilmek için cam balkon tercihleri bir adım öne çıkmaktadır. Cam balkonlar, evin mimari yapısına herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Tam aksine, evinize artı bir değer katacak, özel bir oluşumdur. Esnek yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır ve balkonunuza daha geniş bir hacim katmaktadır.

Dışarıdan gelebilecek zararlı hayvanlar, polenler, toz ve gürültü gibi istenmeyen şartlar, cam balkonlar sayesinde ortadan kalkmaktadır. Bu sayede sizlere daha temiz bir ortam sunacaktır. Cam balkonlarda bulunan güçlü yalıtım sayesinde, yüksek ses konusunda da herhangi bir rahatsızlık duymayacaksınız.

Cam balkonlarda sadece ses yalıtımı bulunmamaktadır. Ayrıca ısı yalıtımı da yapılmaktadır. Bu sayede kış ile yaz aylarında iç ortamla dış ortam arasındaki dengeyi de en iyi şekilde sağlanmış olacaktır. Bu sayede, balkonunuz daha yaşanılır bir balkon haline gelmiş olacaktır.

Cam balkon yapılmasını isteyen kişiler, ekonomik olarak bu uygulamaları yaptırabilirler. Sektör içerisinde yer alan firmaları araştırıp, onlarla birebir görüşmeler gerçekleştirerek, maddi yönden de sizi sıkıntıya sokmayacak şekilde cam balkonunuzu yaptırabilirsiniz.

Isıcam Özellikli Cam Balkon Nedir?

Isıcam özellikli cam balkonlar, gerek işlevsellik bakımından, gerekse de görsellik açısından sıradan özellikli bir cam balkona göre çok daha konforlu ve kullanışlıdır. Isıcam özelliğinden olan cam balkon seçeneklerini kullanarak bu uygulamaları yaptıranlar, balkonlarını daha ferah ve daha yaşanılabilir bir boyuta taşımaktadırlar. Daha da önemlisi ise, yaşam alanlarınızda ekstradan bir odanızın olması sağlanmış olacaktır. Bu sayede, balkonlarınızda nefes almak, keyif yapmak ve dinlenmek içinde kullanabilmeniz mümkün hale gelecektir. Isıcam özellikli cam balkonlarda ısı yalıtımı vardır. Bu ısı yalıtımı sayesinde balkonun içerisinde yer alan ısı hapsedilir ve kış aylarında faturalarınızı azaltmanızda sizlere yardımcı olacaktır. Isıcam özellikli cam balkonları, özel sistemler bütünü olarak da tanıtmak mümkündür.

Cam Balkon
Cam Balkon

Cam Balkon Sistemlerinin Özellikleri

Cambalkon sistemlerinde kullanılmakta olan camlar, lamine veya temperli özellikteki güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla eğer camların kırılması ile oluşabilecek zarar bu sayede engellenmiş olacaktır.

Genel olarak bakıldığında cam balkon sistemlerinin özellikleri şu şekildedir:

  • Cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılıp, istenildiği zaman kapanabilen bir yapıda bulunmaktadırlar. Bu sayede kullanan kişilere konforlu ve kullanışlı bir yaşam alanı sağlanmış olmaktadır.
  • Evlerin genel mimari yapısına uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede evlerde estetik bir yapı oluşmasını sağlarlar.
  • Esnek bir kullanım kolaylığı bulunmasından dolayı, kar, yağmur veya iklim şartları ne olursa olsun, cam balkonlar istenilen şekilde kullanılabilmektedir.
  • Cam balkonlar haşere, polen, gürültü, toz, yaprak ve balkonlarda yuvalanabilen hayvanlardan ve çeşitli atıklar gibi istenmeyen her türde dış etkenden korunmanızı sağlayacaktır.
  • Cam balkon sistemlerinde ısı bariyerli profillerle üretilen uygulamalarda bulunmaktadır. Bu uygulamalar, ısıcam özellikli cam balkonlar olarak geçmektedir. Isı bariyerli profillerle üretilen cam balkonlar, ray profil grupları sayesinde iç ortam ile dış ortamı birbirinden ayırmaktadır. Bu sayede, ısı yalıtımı da sağlanmış olmaktadır.
  • Temperli özellikteki güvenlik camlarıyla üretilen ısıcamlı balkon sistemlerinde, birleşimlerin manyetik olmasından dolayı, mükemmel seviyede ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Cam balkon, genel olarak yaz aylarında büyük bir keyifle devam ettirdikleri balkon keyfini, kış aylarına da taşıyarak, hiçbir şekilde bu keyifli anların bozulmaması sağlanmaktadır. Hemen randevu almak için iletişim bölümünden bize ulaşın.

Cambalkon sistemleri Tüm Türkiye’ye Hizmet veren Skywin Cam Balkon Firmasına sorarak yapılır.

Sizde Ücretsiz Keşif Fırsatını Kaçırmayın Cambalkon sistemleri.

Ayrıca Türkiye’nin Firma Rehberi Bulurum.com’daki ilanımız için tıklayın.